Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.



















SWAT Low | X-Bench træningsbænk medfølger
Maksimal træningsydelse med en lav samlet højde
SWAT 3-i-1 træningssystem
Kabeltræk kombineret med Smith-maskine
Belastningskapacitet og opbygning
Integrerede træningsfunktioner
Tilbehør
Sæt-varianter
Udgaver
X-Bench træningsbænk
X-Bench træningsbænk. Maksimal træningsvariation.
Artikelnummer
| SKU | 555-2084 |
| EAN | 4262446351559 |

| Højde | 200cm |
| Bredde | 207cm |
| Dybde | 168cm |
| Nettovægt | 290kg |
| Grundramme | Testet op til 650 kg, trækstyrke og PSI-belastning |
| Dip bar | Testet op til 600 kg, trækstyrke |
| Lat pulldown | Belastbar op til 450 kg |
| Leg blocker | Testet op til 300 kg, trækstyrke |
| Kabeltræk | Belastbar op til 450 kg |
| Safety spotter arms | Testet op til 550 kg pr. par, weight drop test |
| Ståltype | Legeret stål |
| Firkantrør | 50mm x 50mm |
| Metaltykkelse | 2mm |
| Belægning | Dobbelt pulverlakering |
| Korrosionsbestandighed | Zink legering |
| Underopdeling af vægtmagasin | 2x50kg |
| Gearforhold | 1:1 |
| Ruller | plast |
| Leje til remskive | Pressede kuglelejer |
| Kabel | Firedobbelt belagt stålkabel |
| Kabeltræk med rotationsfunktion | 180° |
| Lodret justering | 15 trin |
| Basisramme-garanti | Livstid |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Godkendelse | EN 20957 S , studie og kommerciel brug mulig |
| Leveringsomkostninger | Gratis i Tyskland. For mere information om internationale forsendelsespriser, se Internationale forsendelsespriser |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Monteringstid | 2 timer, to mand |
| Nødvendigt værktøj | Skruenøglesæt 13, 17, 19, unbrakonøgle, skruetrækker |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
SWAT Low | X-Bench træningsbænk medfølger
Maksimal træningsydelse med en lav samlet højde
SWAT 3-i-1 træningssystem
Kabeltræk kombineret med Smith-maskine
Belastningskapacitet og opbygning
Integrerede træningsfunktioner
Tilbehør
Sæt-varianter
Udgaver
X-Bench træningsbænk
X-Bench træningsbænk. Maksimal træningsvariation.
Artikelnummer
| SKU | 555-2084 |
| EAN | 4262446351559 |

| Højde | 200cm |
| Bredde | 207cm |
| Dybde | 168cm |
| Nettovægt | 290kg |
| Grundramme | Testet op til 650 kg, trækstyrke og PSI-belastning |
| Dip bar | Testet op til 600 kg, trækstyrke |
| Lat pulldown | Belastbar op til 450 kg |
| Leg blocker | Testet op til 300 kg, trækstyrke |
| Kabeltræk | Belastbar op til 450 kg |
| Safety spotter arms | Testet op til 550 kg pr. par, weight drop test |
| Ståltype | Legeret stål |
| Firkantrør | 50mm x 50mm |
| Metaltykkelse | 2mm |
| Belægning | Dobbelt pulverlakering |
| Korrosionsbestandighed | Zink legering |
| Underopdeling af vægtmagasin | 2x50kg |
| Gearforhold | 1:1 |
| Ruller | plast |
| Leje til remskive | Pressede kuglelejer |
| Kabel | Firedobbelt belagt stålkabel |
| Kabeltræk med rotationsfunktion | 180° |
| Lodret justering | 15 trin |
| Basisramme-garanti | Livstid |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Godkendelse | EN 20957 S , studie og kommerciel brug mulig |
| Leveringsomkostninger | Gratis i Tyskland. For mere information om internationale forsendelsespriser, se Internationale forsendelsespriser |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Monteringstid | 2 timer, to mand |
| Nødvendigt værktøj | Skruenøglesæt 13, 17, 19, unbrakonøgle, skruetrækker |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.
Vi leverer til de følgende lande: Belgien, Danmark, Tyskland, Frankrig, Italien, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Holland, Østrig, Polen, Sverige, Finland, Schweiz, Slovenien, Slovakiet, Tjekkiet, Kroatien, Ungarn, Italien og Spanien.
Hvis dit land ikke er på listen, bedes du kontakte vores kundeservice.
Så snart vi har modtaget din betaling, går vi i gang med at behandle din bestilling.
Typisk tager det 3–5 hverdage at levere i Tyskland, fra du har fået vores mail med forsendelsesbekræftelse og trackinglink.
I travle perioder kan leveringstiden dog være op til 10 hverdage.
De specifikke leveringstider fremgår af den respektive produktside.
Ved internationale leveringer henviser vi til de aktuelle fragtpriser, som du finder nederst på siden.
Når du handler hos ATLETICA, er din betaling i trygge hænder. Med Trusted Shops er dit køb forsikret op til 20.000 euro.
Adressen på vores brandstore er:
BRANDSTORE MAINZ
Große Langgasse
55116 Mainz
+4961314909105
Vores åbningstider er mandag til lørdag kl. 10–19.
Du er meget velkommen til at kontakte en medarbejder på stedet for at aftale en tid eller høre om tilgængeligheden af udstyret.
Fik du ikke besvaret dit spørgsmål? Se hele vores FAQ-sektion her