Alt-i-en-kombination
Multipress og lat pulldown med J-hooks, sikkerhedsspotterarme og dødløftstation. Fås både som vægtstable og pladebetjent version.






















Alt-i-en-kombination
Multipress og lat pulldown med J-hooks, sikkerhedsspotterarme og dødløftstation. Fås både som vægtstable og pladebetjent version.
Integreret dødløftstation
Tillader dødløft med vægtstangen hvilende på sikkerhedsstropper for støjreduceret træning.
Alsidig brug
Erstatter et power rack med fire stolper; tilbyder guidede squats, bænkpres og lat pulldown-øvelser.
Høj kvalitet i håndværk
Laserskåret, robotsvejset og dobbelt pulverlakeret for rustbeskyttelse og holdbarhed.
Stabilitet og sikkerhed
70 mm firkantrør (2,5 mm tykke) og høj vægt for slingrefri og sikker træning.
Fleksible konfigurationer
Fås i 203 cm (90 kg vægte) eller 223 cm (125 kg vægte) for optimal pasform.
ATLETICA kombinerer smith-maskine og lattræk i én stærk løsning | Laserskåret, robotsvejset og dobbelt pulverlakeret
Stabil og sikker træning.
Half-rack-tilbehør med ekstra robuste sikkerhedsarme.
Vær opmærksom på, at vægte, træningsbænk, båndholdere og modstandsbånd ikke er med i pakken.

| Højde | 203/223cm |
| Bredde | 188cm |
| Dybde | 184cm |
| Nettovægt | 344.5/389.0kg |
| Længde | NA |
| Ståltype | Legeret stål |
| Firkantrør | 70mm x 70mm |
| Metaltykkelse | 2mm |
| Belægning | Dobbelt pulverlakering |
| Korrosionsbestandighed | Zink legering |
| Hulmønster | 50mm |
| Hul (pin) | 25mm |
| Afstand mellem hullernes centre | 50mm |
| Nummerering og inddeling | 32-vejs lasergraveret + 9-vejs ultrafinjustering CrossBars |
| Vægtskivekompatibilitet | 50mm |
| Belastningstype | Indstiksvægte |
| Graduering | 5 kg |
| Underopdeling af vægtmagasin | 1x90 kg |
| Gearforhold | 1:1 |
| Ruller | plast |
| Kabel | Firedobbelt belagt stålkabel |
| Kabeltræk med rotationsfunktion | 180° |
| power rack | NA |
| J-Hooks | NA |
| Lat pulldown | 90kg |
| Pull-Up Bar | NA |
| Safety Spotter Arms | NA |
| R7-Performance J-kroge | 1x Par |
| 1x Par | |
| R7-station til dødløft | 1x Par |
| R8-pull-up-bar | Pull-up-stang | 1x |
| R7-skiveholder | 1x Par |
| Ergo-greb | 80 cm | 1x |
| R7-Smith-maskine | Udvidelse 220 cm | 1x |
| R7 Nemesis Stack Weight Version | 1x |
| (95 kg vægtblok ved 203 cm højde, 125 kg ved 223 cm højde) |
| Basisramme-garanti | Livstid |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Godkendelse | EN 20957 S , studie og kommerciel brug mulig |
| TÜV |
TÜV Rheinland- & GS-certificeret
|
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Monteringstid | 2 timer, to mand |
| Nødvendigt værktøj | Skruenøglesæt 13, 17, 19 |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Alt-i-en-kombination
Multipress og lat pulldown med J-hooks, sikkerhedsspotterarme og dødløftstation. Fås både som vægtstable og pladebetjent version.
Integreret dødløftstation
Tillader dødløft med vægtstangen hvilende på sikkerhedsstropper for støjreduceret træning.
Alsidig brug
Erstatter et power rack med fire stolper; tilbyder guidede squats, bænkpres og lat pulldown-øvelser.
Høj kvalitet i håndværk
Laserskåret, robotsvejset og dobbelt pulverlakeret for rustbeskyttelse og holdbarhed.
Stabilitet og sikkerhed
70 mm firkantrør (2,5 mm tykke) og høj vægt for slingrefri og sikker træning.
Fleksible konfigurationer
Fås i 203 cm (90 kg vægte) eller 223 cm (125 kg vægte) for optimal pasform.
ATLETICA kombinerer smith-maskine og lattræk i én stærk løsning | Laserskåret, robotsvejset og dobbelt pulverlakeret
Stabil og sikker træning.
Half-rack-tilbehør med ekstra robuste sikkerhedsarme.
Vær opmærksom på, at vægte, træningsbænk, båndholdere og modstandsbånd ikke er med i pakken.

| Højde | 203/223cm |
| Bredde | 188cm |
| Dybde | 184cm |
| Nettovægt | 344.5/389.0kg |
| Længde | NA |
| Ståltype | Legeret stål |
| Firkantrør | 70mm x 70mm |
| Metaltykkelse | 2mm |
| Belægning | Dobbelt pulverlakering |
| Korrosionsbestandighed | Zink legering |
| Hulmønster | 50mm |
| Hul (pin) | 25mm |
| Afstand mellem hullernes centre | 50mm |
| Nummerering og inddeling | 32-vejs lasergraveret + 9-vejs ultrafinjustering CrossBars |
| Vægtskivekompatibilitet | 50mm |
| Belastningstype | Indstiksvægte |
| Graduering | 5 kg |
| Underopdeling af vægtmagasin | 1x90 kg |
| Gearforhold | 1:1 |
| Ruller | plast |
| Kabel | Firedobbelt belagt stålkabel |
| Kabeltræk med rotationsfunktion | 180° |
| power rack | NA |
| J-Hooks | NA |
| Lat pulldown | 90kg |
| Pull-Up Bar | NA |
| Safety Spotter Arms | NA |
| R7-Performance J-kroge | 1x Par |
| 1x Par | |
| R7-station til dødløft | 1x Par |
| R8-pull-up-bar | Pull-up-stang | 1x |
| R7-skiveholder | 1x Par |
| Ergo-greb | 80 cm | 1x |
| R7-Smith-maskine | Udvidelse 220 cm | 1x |
| R7 Nemesis Stack Weight Version | 1x |
| (95 kg vægtblok ved 203 cm højde, 125 kg ved 223 cm højde) |
| Basisramme-garanti | Livstid |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Godkendelse | EN 20957 S , studie og kommerciel brug mulig |
| TÜV |
TÜV Rheinland- & GS-certificeret
|
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Monteringstid | 2 timer, to mand |
| Nødvendigt værktøj | Skruenøglesæt 13, 17, 19 |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.