Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.


















R8 Jammer Arms med justerbar modstandskurve
ARC Technology – Justerbar modstandskurve
Fri eller guidet bevægelse
Præcis justering & kontrol
Maksimal greb- & træningsvariation
Massiv konstruktion & premium materialer
Intuitiv justering & pladsbesparende opbevaring
| Nettovægt | 23.30 kg (Jammer Arm uden holder) |
| Farve | R8 Sort |
| Længde | 90 cm (håndtag) |
| Ståltype | Stållegering |
| Firkantrør | 50x50mm |
| Metaltykkelse | Vægtarm 4 mm, holder 6 eller 8 mm stål |
| Belægning | Dobbelt pulverlakeret |
| ARC Force | R8 Jammer Arms | 1 par |
| Weight Pins | 4 stk. inkluderet |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Levering | Fragtforsendelse levering |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7 dages fjernhjælp |
R8 Jammer Arms med justerbar modstandskurve
ARC Technology – Justerbar modstandskurve
Fri eller guidet bevægelse
Præcis justering & kontrol
Maksimal greb- & træningsvariation
Massiv konstruktion & premium materialer
Intuitiv justering & pladsbesparende opbevaring
| Nettovægt | 23.30 kg (Jammer Arm uden holder) |
| Farve | R8 Sort |
| Længde | 90 cm (håndtag) |
| Ståltype | Stållegering |
| Firkantrør | 50x50mm |
| Metaltykkelse | Vægtarm 4 mm, holder 6 eller 8 mm stål |
| Belægning | Dobbelt pulverlakeret |
| ARC Force | R8 Jammer Arms | 1 par |
| Weight Pins | 4 stk. inkluderet |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Levering | Fragtforsendelse levering |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7 dages fjernhjælp |
Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.
Vi leverer til de følgende lande: Belgien, Danmark, Tyskland, Frankrig, Italien, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Holland, Østrig, Polen, Sverige, Finland, Schweiz, Slovenien, Slovakiet, Tjekkiet, Kroatien, Ungarn, Italien og Spanien.
Hvis dit land ikke er på listen, bedes du kontakte vores kundeservice.
Så snart vi har modtaget din betaling, går vi i gang med at behandle din bestilling.
Typisk tager det 3–5 hverdage at levere i Tyskland, fra du har fået vores mail med forsendelsesbekræftelse og trackinglink.
I travle perioder kan leveringstiden dog være op til 10 hverdage.
De specifikke leveringstider fremgår af den respektive produktside.
Ved internationale leveringer henviser vi til de aktuelle fragtpriser, som du finder nederst på siden.
Når du handler hos ATLETICA, er din betaling i trygge hænder. Med Trusted Shops er dit køb forsikret op til 20.000 euro.
Adressen på vores brandstore er:
BRANDSTORE MAINZ
Große Langgasse
55116 Mainz
+4961314909105
Vores åbningstider er mandag til lørdag kl. 10–19.
Du er meget velkommen til at kontakte en medarbejder på stedet for at aftale en tid eller høre om tilgængeligheden af udstyret.
Fik du ikke besvaret dit spørgsmål? Se hele vores FAQ-sektion her