Topmoderne teknik & display
Stort 26" TFT Android-display for skarp visning og enkel, overskuelig menu.







Topmoderne teknik & display
Stort 26" TFT Android-display for skarp visning og enkel, overskuelig menu.
Fordybende underholdning
Integrierte Apps (Netflix, YouTube, Spotify) und virtuelle Laufstrecken für motivierende, längere Einheiten.
Stabil ydelse
Kraftfuld 3 HK-motor for konstant ydelse og 145 x 55 cm løbeflade i stabil 119 kg konstruktion.
Interaktiv træning
36 programmer, Target-tilstand og kompatibilitet med apps som Zwift, Kinomap og AnyRun.
Pladsbesparende komfort
Velafprøvet foldemekanisme bevaret for pladsbesparende opbevaring, ideel til hjemmegyms.
Målrettet tilpasning
Egnet til begyndere og prof. brugere takket være fleksible hastigheds- og hældningsindstillinger til at nå dine mål.
Avanceret teknologi og komfort
Underholdning og motivation
Interaktive træningsmuligheder
Ydeevne og udstyr
Det perfekte valg
Artikel-ID
| Varenummer | 555-2704 |
| EAN-nummer | 4262446358015 |
| Længde | 182.3 cm |
| Bredde | 89 cm |
| Højde | 159 cm |
| Mål sammenfoldet | LxBxH: 123x89x159cm |
| Ren løbeflade | 145× 55 cm |
| Foldbar | Ja |
| Egenvægt løbebånd | 93 kg |
| Maksimal brugervægt | 150 kg |
| Nødvendig loftshøjde | Din kropshøjde + 20cm løbedækshøjde + 7cm afsætshøjde ved løb = mindste loftshøjde |
| Skærmstørrelse | 26" TFT-skærm |
| Programgrupper | 36 foruddefinerede programmer | Måltilstand | Ægte scenetilstand |
| Målefunktioner | Kalorieforbrug | Puls | Hastighed | Træningsvarighed | Distance |
| Pulsmåling | via håndtag |
| Motor | 3 HK |
| Maksimal hastighed | 22 km/t |
| gradient | 15% |
| affjedring | 6-vejs affjedring af slidbanen | Zoner individuelt |
| løbebælte | 1,6 mm med ATLETICA-logomærkning |
| Wi-Fi | Inklusive |
| Bluetooth 5.3 | Inklusive |
| 5,3 kHz-chip | Inklusive |
| NFC-chip | Inklusive |
| Polar Chipset-modtager | Inklusive |
| iOS/Android-kompatibel | Ja, og derfor kompatibel med almindelige træningsapps: Zwift, Kinomap, AnyRun og mange flere. |
| Jet PRO | 1x |
| Basisramme-garanti | 5 år |
| Rohs-certificeret | Testet for elektrisk sikkerhed og frihed for forurenende stoffer. |
| TÜV | EN957-1 og EN957-6 og certificeret |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Monteringstid | Nem montering takket være de formonterede komponenter, estimeret tid på 20 minutter med to personer |
| Nødvendigt værktøj | Inkluderet i leveringen |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Topmoderne teknik & display
Stort 26" TFT Android-display for skarp visning og enkel, overskuelig menu.
Fordybende underholdning
Integrierte Apps (Netflix, YouTube, Spotify) und virtuelle Laufstrecken für motivierende, längere Einheiten.
Stabil ydelse
Kraftfuld 3 HK-motor for konstant ydelse og 145 x 55 cm løbeflade i stabil 119 kg konstruktion.
Interaktiv træning
36 programmer, Target-tilstand og kompatibilitet med apps som Zwift, Kinomap og AnyRun.
Pladsbesparende komfort
Velafprøvet foldemekanisme bevaret for pladsbesparende opbevaring, ideel til hjemmegyms.
Målrettet tilpasning
Egnet til begyndere og prof. brugere takket være fleksible hastigheds- og hældningsindstillinger til at nå dine mål.
Avanceret teknologi og komfort
Underholdning og motivation
Interaktive træningsmuligheder
Ydeevne og udstyr
Det perfekte valg
Artikel-ID
| Varenummer | 555-2704 |
| EAN-nummer | 4262446358015 |
| Længde | 182.3 cm |
| Bredde | 89 cm |
| Højde | 159 cm |
| Mål sammenfoldet | LxBxH: 123x89x159cm |
| Ren løbeflade | 145× 55 cm |
| Foldbar | Ja |
| Egenvægt løbebånd | 93 kg |
| Maksimal brugervægt | 150 kg |
| Nødvendig loftshøjde | Din kropshøjde + 20cm løbedækshøjde + 7cm afsætshøjde ved løb = mindste loftshøjde |
| Skærmstørrelse | 26" TFT-skærm |
| Programgrupper | 36 foruddefinerede programmer | Måltilstand | Ægte scenetilstand |
| Målefunktioner | Kalorieforbrug | Puls | Hastighed | Træningsvarighed | Distance |
| Pulsmåling | via håndtag |
| Motor | 3 HK |
| Maksimal hastighed | 22 km/t |
| gradient | 15% |
| affjedring | 6-vejs affjedring af slidbanen | Zoner individuelt |
| løbebælte | 1,6 mm med ATLETICA-logomærkning |
| Wi-Fi | Inklusive |
| Bluetooth 5.3 | Inklusive |
| 5,3 kHz-chip | Inklusive |
| NFC-chip | Inklusive |
| Polar Chipset-modtager | Inklusive |
| iOS/Android-kompatibel | Ja, og derfor kompatibel med almindelige træningsapps: Zwift, Kinomap, AnyRun og mange flere. |
| Jet PRO | 1x |
| CE-overensstemmelse | Givet |
| Basisramme-garanti | 5 år |
| Rohs-certificeret | Testet for elektrisk sikkerhed og frihed for forurenende stoffer. |
| TÜV | EN957-1 og EN957-6 og certificeret |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Monteringstid | Nem montering takket være de formonterede komponenter, estimeret tid på 20 minutter med to personer |
| Nødvendigt værktøj | Inkluderet i leveringen |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.
Vi leverer til de følgende lande: Belgien, Danmark, Tyskland, Frankrig, Italien, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Holland, Østrig, Polen, Sverige, Finland, Schweiz, Slovenien, Slovakiet, Tjekkiet, Kroatien, Ungarn, Italien og Spanien.
Hvis dit land ikke er på listen, bedes du kontakte vores kundeservice.
Så snart vi har modtaget din betaling, går vi i gang med at behandle din bestilling.
Typisk tager det 3–5 hverdage at levere i Tyskland, fra du har fået vores mail med forsendelsesbekræftelse og trackinglink.
I travle perioder kan leveringstiden dog være op til 10 hverdage.
De specifikke leveringstider fremgår af den respektive produktside.
Ved internationale leveringer henviser vi til de aktuelle fragtpriser, som du finder nederst på siden.
Når du handler hos ATLETICA, er din betaling i trygge hænder. Med Trusted Shops er dit køb forsikret op til 20.000 euro.
Adressen på vores brandstore er:
BRANDSTORE MAINZ
Große Langgasse
55116 Mainz
+4961314909105
Vores åbningstider er mandag til lørdag kl. 10–19.
Du er meget velkommen til at kontakte en medarbejder på stedet for at aftale en tid eller høre om tilgængeligheden af udstyret.
Fik du ikke besvaret dit spørgsmål? Se hele vores FAQ-sektion her