Alt-i-en vægtstang - Olympisk tradition
Klassiske mål på 2200 mm i længden, 20 kg i vægt og en grebdiameter på 28 mm. Den ideelle allround-vægtstang til vægtløftning, styrkeløft og funktionel træning i dit hjemmegym.

Alt-i-en vægtstang - Olympisk tradition
Klassiske mål på 2200 mm i længden, 20 kg i vægt og en grebdiameter på 28 mm. Den ideelle allround-vægtstang til vægtløftning, styrkeløft og funktionel træning i dit hjemmegym.
Cerakote
Højkvalitets keramisk belægning, oprindeligt fra våbenindustrien, for enestående holdbarhed.
Ergonomisk design
Mellemgrov, vulkansk riflet overflade for et sikkert greb, men beskytter hænderne under høje gentagelser.
Sættet indeholder: Delta Chrome | 150 kg farvede bumper plates | Pro-låse
Delta hybridstang – alsidig ydeevne til styrketræning
150 kg bumper plates – slidstærke, vejrbestandige og gulvskånende
Pro-låse medfølger
Artikelnummer
| SKU: |
555-2913 |
| EAN: | 4262543360058 |
| Anvendt stål | Legeret stål |
| Farve | Sølv, Triple Black, Battleship Grey, Elektrisk gul, Elektrisk rød, Blå, Hvid, Mørkeblå, Elektrisk grøn |
| Belægning | Hårdkrom, Cerakote |
| PSI (Trækstyrke) | 190.000 PSI |
| Totallængde | 2200 mm |
| Vægt | 20 kg |
| Belastningsgrænse | op til 1000 kg |
| Brug af vægtstang | Allround |
| Indvendig bredde | 1310 mm |
| Grebsdiameter | 28 mm |
| Knurling | Medium grov |
| Markeringer | IPF- og IWF-markeringer |
| Centerknurling | Nej |
| Vægt | 20 kg |
| Længden af skiveholderne | 415 mm |
| Diameteren af skiveholderne | 50mm |
| lager | 2 x 20 mm kobberbøsning + 4 x nålelejer |
| Anvendelse | Farvede allround-skiver |
| Revnemønster | Høj |
| Huldiameter | 50 mm |
| Shore A-hårdhed | 90 |
| Egnet til udendørsbrug | Ja |
| Vægtstænger | 1x | ||
|
Farvet bumper plates-sæt | 150 kg | 1x |
|
|
Aluminium Sort | 1x Paar |
|
| Samlet pris for individuelle enheder | 661€ | ||
| Eksklusiv sætpris | 859€ | ||
| du sparer | -198€ |
| Basisramme-garanti | Livstid |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Godkendelse | EN 20957 S , studie og kommerciel brug mulig |
| REACH-certifikat | Fri for forurening |
| TÜV | TÜV-testet |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Alt-i-en vægtstang - Olympisk tradition
Klassiske mål på 2200 mm i længden, 20 kg i vægt og en grebdiameter på 28 mm. Den ideelle allround-vægtstang til vægtløftning, styrkeløft og funktionel træning i dit hjemmegym.
Cerakote
Højkvalitets keramisk belægning, oprindeligt fra våbenindustrien, for enestående holdbarhed.
Ergonomisk design
Mellemgrov, vulkansk riflet overflade for et sikkert greb, men beskytter hænderne under høje gentagelser.
Sættet indeholder: Delta Chrome | 150 kg farvede bumper plates | Pro-låse
Delta hybridstang – alsidig ydeevne til styrketræning
150 kg bumper plates – slidstærke, vejrbestandige og gulvskånende
Pro-låse medfølger
Artikelnummer
| SKU: |
555-2913 |
| EAN: | 4262543360058 |
| Anvendt stål | Legeret stål |
| Farve | Sølv, Triple Black, Battleship Grey, Elektrisk gul, Elektrisk rød, Blå, Hvid, Mørkeblå, Elektrisk grøn |
| Belægning | Hårdkrom, Cerakote |
| PSI (Trækstyrke) | 190.000 PSI |
| Totallængde | 2200 mm |
| Vægt | 20 kg |
| Belastningsgrænse | op til 1000 kg |
| Brug af vægtstang | Allround |
| Indvendig bredde | 1310 mm |
| Grebsdiameter | 28 mm |
| Knurling | Medium grov |
| Markeringer | IPF- og IWF-markeringer |
| Centerknurling | Nej |
| Vægt | 20 kg |
| Længden af skiveholderne | 415 mm |
| Diameteren af skiveholderne | 50mm |
| lager | 2 x 20 mm kobberbøsning + 4 x nålelejer |
| Anvendelse | Farvede allround-skiver |
| Revnemønster | Høj |
| Huldiameter | 50 mm |
| Shore A-hårdhed | 90 |
| Egnet til udendørsbrug | Ja |
| Vægtstænger | 1x | ||
|
Farvet bumper plates-sæt | 150 kg | 1x |
|
|
Aluminium Sort | 1x Paar |
|
| Samlet pris for individuelle enheder | 661€ | ||
| Eksklusiv sætpris | 859€ | ||
| du sparer | -198€ |
| Basisramme-garanti | Livstid |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Godkendelse | EN 20957 S , studie og kommerciel brug mulig |
| REACH-certifikat | Fri for forurening |
| TÜV | TÜV-testet |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.
Vi leverer til de følgende lande: Belgien, Danmark, Tyskland, Frankrig, Italien, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Holland, Østrig, Polen, Sverige, Finland, Schweiz, Slovenien, Slovakiet, Tjekkiet, Kroatien, Ungarn, Italien og Spanien.
Hvis dit land ikke er på listen, bedes du kontakte vores kundeservice.
Så snart vi har modtaget din betaling, går vi i gang med at behandle din bestilling.
Typisk tager det 3–5 hverdage at levere i Tyskland, fra du har fået vores mail med forsendelsesbekræftelse og trackinglink.
I travle perioder kan leveringstiden dog være op til 10 hverdage.
De specifikke leveringstider fremgår af den respektive produktside.
Ved internationale leveringer henviser vi til de aktuelle fragtpriser, som du finder nederst på siden.
Når du handler hos ATLETICA, er din betaling i trygge hænder. Med Trusted Shops er dit køb forsikret op til 20.000 euro.
Adressen på vores brandstore er:
BRANDSTORE MAINZ
Große Langgasse
55116 Mainz
+4961314909105
Vores åbningstider er mandag til lørdag kl. 10–19.
Du er meget velkommen til at kontakte en medarbejder på stedet for at aftale en tid eller høre om tilgængeligheden af udstyret.
Fik du ikke besvaret dit spørgsmål? Se hele vores FAQ-sektion her