Alsidig overkropstræning
Multi-grip-pull-up-stang inkl. klatregreb til pull-ups, dips, push-ups og benhævninger i ét apparat.





Alsidig overkropstræning
Multi-grip-pull-up-stang inkl. klatregreb til pull-ups, dips, push-ups og benhævninger i ét apparat.
Justerbar ergonomi
Justerbare arm-pads (3 positioner) og ekstra fastgørelsespunkter til modstandsbånd giver mulighed for individuelle workouts.
Robust studiekvalitet
Robust stålramme, integreret låsning og skridsikre fødder for høj stabilitet og holdbarhed.
Kompakt design
Pladsbesparende design med kun 2,68 m² gulvplads, ideel til hjemmegyms og studier med lidt plads.
Ergonomi & Komfort
Højdensitets skumpolstring, fodpedaler og ergonomisk design skåner skuldre og led.
Høj bæreevne
Bygget til intensiv brug; egnet til en maksimal brugervægt på 160 kg.
Alsidig træning for overkrop og core
Høj kvalitetskonstruktion og stabilitet
Komfort og brugervenlighed
Effektiv muskeltræning
Hele kroppens kraft i én enhed
Tekniske data
| Højde | 237cm |
| Bredde | 110 cm (inklusive pull-up bar) |
| Dybde | 154,5 cm (inklusive fodrør) |
| Nettovægt | 109.3kg |
| Længde | NA |
| Pike Power Tower | 1x |
| Basisramme-garanti | Livstid |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Godkendelse | EN 20957 S, mulig i studiet og kommerciel brug |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Monteringstid | 1 time |
| Nødvendigt værktøj | Skruenøglesæt, unbrakonøglesæt, vaterpas, evt. skammel/stige |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 times online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælpsservice |
Alsidig overkropstræning
Multi-grip-pull-up-stang inkl. klatregreb til pull-ups, dips, push-ups og benhævninger i ét apparat.
Justerbar ergonomi
Justerbare arm-pads (3 positioner) og ekstra fastgørelsespunkter til modstandsbånd giver mulighed for individuelle workouts.
Robust studiekvalitet
Robust stålramme, integreret låsning og skridsikre fødder for høj stabilitet og holdbarhed.
Kompakt design
Pladsbesparende design med kun 2,68 m² gulvplads, ideel til hjemmegyms og studier med lidt plads.
Ergonomi & Komfort
Højdensitets skumpolstring, fodpedaler og ergonomisk design skåner skuldre og led.
Høj bæreevne
Bygget til intensiv brug; egnet til en maksimal brugervægt på 160 kg.
Alsidig træning for overkrop og core
Høj kvalitetskonstruktion og stabilitet
Komfort og brugervenlighed
Effektiv muskeltræning
Hele kroppens kraft i én enhed
Tekniske data
| Højde | 237cm |
| Bredde | 110 cm (inklusive pull-up bar) |
| Dybde | 154,5 cm (inklusive fodrør) |
| Nettovægt | 109.3kg |
| Længde | NA |
| Pike Power Tower | 1x |
| Basisramme-garanti | Livstid |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Godkendelse | EN 20957 S, mulig i studiet og kommerciel brug |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Monteringstid | 1 time |
| Nødvendigt værktøj | Skruenøglesæt, unbrakonøglesæt, vaterpas, evt. skammel/stige |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 times online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælpsservice |
Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.
Vi leverer til de følgende lande: Belgien, Danmark, Tyskland, Frankrig, Italien, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Holland, Østrig, Polen, Sverige, Finland, Schweiz, Slovenien, Slovakiet, Tjekkiet, Kroatien, Ungarn, Italien og Spanien.
Hvis dit land ikke er på listen, bedes du kontakte vores kundeservice.
Så snart vi har modtaget din betaling, går vi i gang med at behandle din bestilling.
Typisk tager det 3–5 hverdage at levere i Tyskland, fra du har fået vores mail med forsendelsesbekræftelse og trackinglink.
I travle perioder kan leveringstiden dog være op til 10 hverdage.
De specifikke leveringstider fremgår af den respektive produktside.
Ved internationale leveringer henviser vi til de aktuelle fragtpriser, som du finder nederst på siden.
Når du handler hos ATLETICA, er din betaling i trygge hænder. Med Trusted Shops er dit køb forsikret op til 20.000 euro.
Adressen på vores brandstore er:
BRANDSTORE MAINZ
Große Langgasse
55116 Mainz
+4961314909105
Vores åbningstider er mandag til lørdag kl. 10–19.
Du er meget velkommen til at kontakte en medarbejder på stedet for at aftale en tid eller høre om tilgængeligheden af udstyret.
Fik du ikke besvaret dit spørgsmål? Se hele vores FAQ-sektion her