Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.


Warm-up-sæt til helkropstræning - Dit setup til at få mest muligt ud af din træning
Modstandsbånd | 19 kg resistance
Modstandsbånd | 45 kg resistance
Modstandsbånd | 60 kg resistance
BBX Bokse-sæt
J3-speed rope – præcision og hastighed
Sættets fordele
Artikelnummer
| SKU | 555-3293 |
| EAN | 4262543363899 |
| materiale | naturgummi |
| Lugtneutralitet | Næsten lugtfri |
| Boksesækens samlede længde | 120 cm |
| Vægt | 30 kg |
| materiale | PU-læder af høj kvalitet uden midtersøm |
| fyldning | Tekstilfyld |
| Bæltebelastningsgrænse | 500 kg |
| Håndtagsmateriale | gummi |
| Materiale: Reb | Stål |
| længde | Justerbar til enhver kropsstørrelse |
| Modstandsbånd 19 kg, 45 kg og 60 kg | 1 af hver |
| BBX-bokssæt | 1x |
| J3 Speed Rope | 1x |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Godkendelse | EN 20957 S ; Studie og kommerciel brug muligt |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Warm-up-sæt til helkropstræning - Dit setup til at få mest muligt ud af din træning
Modstandsbånd | 19 kg resistance
Modstandsbånd | 45 kg resistance
Modstandsbånd | 60 kg resistance
BBX Bokse-sæt
J3-speed rope – præcision og hastighed
Sættets fordele
Artikelnummer
| SKU | 555-3293 |
| EAN | 4262543363899 |
| materiale | naturgummi |
| Lugtneutralitet | Næsten lugtfri |
| Boksesækens samlede længde | 120 cm |
| Vægt | 30 kg |
| materiale | PU-læder af høj kvalitet uden midtersøm |
| fyldning | Tekstilfyld |
| Bæltebelastningsgrænse | 500 kg |
| Håndtagsmateriale | gummi |
| Materiale: Reb | Stål |
| længde | Justerbar til enhver kropsstørrelse |
| Modstandsbånd 19 kg, 45 kg og 60 kg | 1 af hver |
| BBX-bokssæt | 1x |
| J3 Speed Rope | 1x |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Godkendelse | EN 20957 S ; Studie og kommerciel brug muligt |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.
Vi leverer til de følgende lande: Belgien, Danmark, Tyskland, Frankrig, Italien, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Holland, Østrig, Polen, Sverige, Finland, Schweiz, Slovenien, Slovakiet, Tjekkiet, Kroatien, Ungarn, Italien og Spanien.
Hvis dit land ikke er på listen, bedes du kontakte vores kundeservice.
Så snart vi har modtaget din betaling, går vi i gang med at behandle din bestilling.
Typisk tager det 3–5 hverdage at levere i Tyskland, fra du har fået vores mail med forsendelsesbekræftelse og trackinglink.
I travle perioder kan leveringstiden dog være op til 10 hverdage.
De specifikke leveringstider fremgår af den respektive produktside.
Ved internationale leveringer henviser vi til de aktuelle fragtpriser, som du finder nederst på siden.
Når du handler hos ATLETICA, er din betaling i trygge hænder. Med Trusted Shops er dit køb forsikret op til 20.000 euro.
Adressen på vores brandstore er:
BRANDSTORE MAINZ
Große Langgasse
55116 Mainz
+4961314909105
Vores åbningstider er mandag til lørdag kl. 10–19.
Du er meget velkommen til at kontakte en medarbejder på stedet for at aftale en tid eller høre om tilgængeligheden af udstyret.
Fik du ikke besvaret dit spørgsmål? Se hele vores FAQ-sektion her