Ultimativt All-in-One setup
Kombination af 4-stolpet Power Rack, Smith Machine med lineær lejring, dual-kabeltræk samt Latzug- og roenhed for maksimal træningssucces.















Ultimativt All-in-One setup
Kombination af 4-stolpet Power Rack, Smith Machine med lineær lejring, dual-kabeltræk samt Latzug- og roenhed for maksimal træningssucces.
Dualt vægtbloksystem
To 95 kg vægtblokke med smart udveksling: 2:1 ved kabelarmene for ekstra lange kabelveje og 1:1 ved Latzug for tung rygtræning.
Massiv studiebelastningsevne
Ekstremt robust stålramme med op til 850 kg totalbelastning; inklusive Performance J-Hooks (op til 1100 kg) og Spotter Arms (op til 350 kg).
Énhåndsbetjent højdejustering
Ultralette kabeltrækarme kan lynhurtigt justeres med én hånd langs de 34-fold perforerede uprights takket være Spring-Loaded Pop Pin.
Modulær Predator EVO-bænk
Heavy-Duty Predator-bænk (44,5 kg) i 110x60x3 mm stål med 9 ryg- og 3 sædevinkler samt integrerede transporthjul og vertikal opbevaring.
Inklusive EVO Leg Option
Højtbelastbar bentræning-attachment (op til 100 kg) for isoleret benstrækning og benbøjning med optimeret belastningskurve direkte ved bænken.
R7 EVO Fighter | Power Rack | Latzug- & Rudereinheit | Predator EVO
Präzise verstellbar. Schwer belastbar.
Geführte Kraft. Volle Kontrolle.
Starker Rahmen für starke Lifts.
Predator EVO Hantelbank: stabil, massiv, modular.
Deine Bank, exakt auf dein Training eingestellt.
Artikel-ID
| SKU | 555-3888 |
| EAN | 4262543369853 |

| Samlet højde | 223.5cm |
| Samlet dybde | 179.8cm |
| Bredde: Smith Machine | 188cm |
| Bredde: Justerbar bøjle | 146cm |
| Bredde: Fødder | 122cm |
| Indvendigt mål | 108cm |
| Bredde: Leg Blocker | 53cm |
| Bredde: Bagerste fod latpulley-/roenhed | 54cm |
| Højde: Multigrip pull-up-stang | 220cm |
| Dybde: latpulley-/roenhed | 55cm |
| Dybde: 4-stolpe-konstruktion | 77cm |
| Dybde: latpulley-/roenhed | 55cm |
| Dybde: Justerbar bøjle | 26.5cm |
| Dybde: Sikkerhedsarme | 47cm |
| Dybde: J-kroge | 14.5cm |
| Ståltype | Legeret stål |
| Firkantrør | 70mm x 70mm |
| Metaltykkelse | 2mm |
| Belægning | Dobbelt pulverlakering |
| Korrosionsbestandighed | Zinklegering |
| Hulmønster | 50mm |
| Hul (pin) | 20mm |
| Afstand mellem hullernes centre | 50mm |
| Nummerering og inddeling | 34-fold laser-graveret + 9-fold ultrafin justering CrossBars |
| ATLETICA-kompatibilitet | Alle ATLETICA R7-tilbehør - modulkoncept |
| Belastningstype | Stikvægt |
| Graduering | 5kg |
| Underopdeling af vægtmagasin | 2x95kg |
| Gearforhold | 2:1 |
| Ruller | Plast |
| Kabel | Firefoldig kappet stålwire |
| Kabeltræk med rotationsfunktion | 180° |
| Lodret justering | 34-fach |
| Basisramme-garanti | LifeTime |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Godkendelse | EN 20957 S , Egnet til studie og kommerciel brug |
| Levering | Fragtlevering på palle |
| Tidsbestilling | E-mailvarsel med datovalg |
| Monteringstid | 3t, to personer |
| Nødvendigt værktøj | Skruenøglesæt 13, 17, 19 |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning af fragtfirma på ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1t online rådgivningssamtale inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernsupport |
Ultimativt All-in-One setup
Kombination af 4-stolpet Power Rack, Smith Machine med lineær lejring, dual-kabeltræk samt Latzug- og roenhed for maksimal træningssucces.
Dualt vægtbloksystem
To 95 kg vægtblokke med smart udveksling: 2:1 ved kabelarmene for ekstra lange kabelveje og 1:1 ved Latzug for tung rygtræning.
Massiv studiebelastningsevne
Ekstremt robust stålramme med op til 850 kg totalbelastning; inklusive Performance J-Hooks (op til 1100 kg) og Spotter Arms (op til 350 kg).
Énhåndsbetjent højdejustering
Ultralette kabeltrækarme kan lynhurtigt justeres med én hånd langs de 34-fold perforerede uprights takket være Spring-Loaded Pop Pin.
Modulær Predator EVO-bænk
Heavy-Duty Predator-bænk (44,5 kg) i 110x60x3 mm stål med 9 ryg- og 3 sædevinkler samt integrerede transporthjul og vertikal opbevaring.
Inklusive EVO Leg Option
Højtbelastbar bentræning-attachment (op til 100 kg) for isoleret benstrækning og benbøjning med optimeret belastningskurve direkte ved bænken.
R7 EVO Fighter | Power Rack | Latzug- & Rudereinheit | Predator EVO
Präzise verstellbar. Schwer belastbar.
Geführte Kraft. Volle Kontrolle.
Starker Rahmen für starke Lifts.
Predator EVO Hantelbank: stabil, massiv, modular.
Deine Bank, exakt auf dein Training eingestellt.
Artikel-ID
| SKU | 555-3888 |
| EAN | 4262543369853 |

| Samlet højde | 223.5cm |
| Samlet dybde | 179.8cm |
| Bredde: Smith Machine | 188cm |
| Bredde: Justerbar bøjle | 146cm |
| Bredde: Fødder | 122cm |
| Indvendigt mål | 108cm |
| Bredde: Leg Blocker | 53cm |
| Bredde: Bagerste fod latpulley-/roenhed | 54cm |
| Højde: Multigrip pull-up-stang | 220cm |
| Dybde: latpulley-/roenhed | 55cm |
| Dybde: 4-stolpe-konstruktion | 77cm |
| Dybde: latpulley-/roenhed | 55cm |
| Dybde: Justerbar bøjle | 26.5cm |
| Dybde: Sikkerhedsarme | 47cm |
| Dybde: J-kroge | 14.5cm |
| Ståltype | Legeret stål |
| Firkantrør | 70mm x 70mm |
| Metaltykkelse | 2mm |
| Belægning | Dobbelt pulverlakering |
| Korrosionsbestandighed | Zinklegering |
| Hulmønster | 50mm |
| Hul (pin) | 20mm |
| Afstand mellem hullernes centre | 50mm |
| Nummerering og inddeling | 34-fold laser-graveret + 9-fold ultrafin justering CrossBars |
| ATLETICA-kompatibilitet | Alle ATLETICA R7-tilbehør - modulkoncept |
| Belastningstype | Stikvægt |
| Graduering | 5kg |
| Underopdeling af vægtmagasin | 2x95kg |
| Gearforhold | 2:1 |
| Ruller | Plast |
| Kabel | Firefoldig kappet stålwire |
| Kabeltræk med rotationsfunktion | 180° |
| Lodret justering | 34-fach |
| Basisramme-garanti | LifeTime |
| Tilbehørsgaranti | 5 år |
| Godkendelse | EN 20957 S , Egnet til studie og kommerciel brug |
| Levering | Fragtlevering på palle |
| Tidsbestilling | E-mailvarsel med datovalg |
| Monteringstid | 3t, to personer |
| Nødvendigt værktøj | Skruenøglesæt 13, 17, 19 |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning af fragtfirma på ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1t online rådgivningssamtale inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernsupport |
Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.
Vi leverer til de følgende lande: Belgien, Danmark, Tyskland, Frankrig, Italien, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Holland, Østrig, Polen, Sverige, Finland, Schweiz, Slovenien, Slovakiet, Tjekkiet, Kroatien, Ungarn, Italien og Spanien.
Hvis dit land ikke er på listen, bedes du kontakte vores kundeservice.
Så snart vi har modtaget din betaling, går vi i gang med at behandle din bestilling.
Typisk tager det 3–5 hverdage at levere i Tyskland, fra du har fået vores mail med forsendelsesbekræftelse og trackinglink.
I travle perioder kan leveringstiden dog være op til 10 hverdage.
De specifikke leveringstider fremgår af den respektive produktside.
Ved internationale leveringer henviser vi til de aktuelle fragtpriser, som du finder nederst på siden.
Når du handler hos ATLETICA, er din betaling i trygge hænder. Med Trusted Shops er dit køb forsikret op til 20.000 euro.
Adressen på vores brandstore er:
BRANDSTORE MAINZ
Große Langgasse
55116 Mainz
+4961314909105
Vores åbningstider er mandag til lørdag kl. 10–19.
Du er meget velkommen til at kontakte en medarbejder på stedet for at aftale en tid eller høre om tilgængeligheden af udstyret.
Fik du ikke besvaret dit spørgsmål? Se hele vores FAQ-sektion her