Sensationel træningsfornemmelse
Peak Runner afslører bevægelsesmønstre, som du aldrig ville bemærke på nogen anden udholdenhedsmaskine.














Sensationel træningsfornemmelse
Peak Runner afslører bevægelsesmønstre, som du aldrig ville bemærke på nogen anden udholdenhedsmaskine.
Tre enheder i én: Stepper, Climber og Runner
Bevægelsens amplitude bestemmer din træning.
Maksimal ledbeskyttelse
Forbedr din mobilitet, din smidighed og din fleksibilitet.
Forskellige træningsmuligheder
Forskellige grebsmuligheder påvirker de anvendte muskler.
Modstand uden rulning eller friktion
Selvjusterende pedaler fra 0 til 82 cm – afhængigt af din pedalstyrke får du et større bevægelsesområde.
Pedaler for naturlig bevægelse
Fodstropper på pedalerne forhindrer glidning under træning. Komfortable, selvnivellerende, overdimensionerede og solide pedaler.
Peak Runner er designet til meget intensive træningspas, der udfordrer dig og samtidig gør træningen sjov
Med de patenterede pedaler, der tilpasser sig din intensitet, tilbyder denne Peak Runner dig en intens træningsoplevelse.
Det magnetiske modstandssystem holder i mange år og kører lydsvagt, og du kan vælge mellem 8 forskellige niveauer. Maskinen træner underkroppen, ryggen og maven.
1. En fantastisk træningsoplevelse
2. Tre maskiner i én: Stepmaskine | Climber | Runner.
3. Patenteret teknologi: Modstanden er med til at bestemme skridtlængden.
4. Maksimal ledbeskyttelse
5. Modstand uden hjul eller friktion
6. Pedalerne følger kroppens naturlige bevægelse
7. Forbindelse og skærm

| Højde | 156 cm |
| Bredde | 83 cm |
| Nettovægt | 60 kg |
| Længde | 165 cm |
| Sammenklappelig | Nej |
| Pedalafstand | 4 cm |
| Pedaloverflade | 48.6 x 21.7 cm |
| Pedalhøjde | 12.5 cm |
| Drivsystem | Dobbelt remtræk uden kæde |
| Patenteret teknologi | Skridtlængden bestemmer træningsintensiteten |
| Bevægelse | Magnetisk modstandssystem med svinghjul |
| Modstand | Selvbestemt modstand - atletens skridtlængde definerer intensiteten |
| Niveau | 8 modstandsniveauer |
| håndtag | Multifunktionelle grebsmuligheder |
| At bruge | Forbedrer mobilitet, fleksibilitet og smidighed |
| Pedaler | Fodstropper forhindrer glidning, selvnivellerende pedaler med overdimensioneret slidbane |
| Indgangshøjde | 12,5 cm |
| Pulsmåler | Inklusive |
| Fodstøtter | Afstand på 5,4 cm for naturlig stand |
| Transportruller | Inklusive |
| Brugsklasse | Studieudstyr eller professionelle atleter i hjemmegymmet |
| Anvendelsesområde | Fitnesscenter eller andre kommercielle faciliteter |
| Motor | 2-trins drivsystem med poly-V-rem |
| Maksimal hastighed | NA |
| Sammenfoldelig | Ingen |
| Løbeoverflade | 48 / 51 / 56 / 59 / 64 cm |
| Magnetisk forstærkning | Ingen |
| PEAK Runner, intensiv konditionstræning | 1x |
| Basisramme-garanti | 5 år |
| Rohs-certificeret | Testet for elektrisk sikkerhed og frihed for forurenende stoffer |
| TÜV | EN957-1 og EN957-6 og certificeret |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail-besked med valg af tidspunkt |
| Monteringstid | Nem montage takket være de formonterede komponenter, anslået 20 min. med to personer |
| Nødvendigt værktøj | Inkluderet i leveringen |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Sensationel træningsfornemmelse
Peak Runner afslører bevægelsesmønstre, som du aldrig ville bemærke på nogen anden udholdenhedsmaskine.
Tre enheder i én: Stepper, Climber og Runner
Bevægelsens amplitude bestemmer din træning.
Maksimal ledbeskyttelse
Forbedr din mobilitet, din smidighed og din fleksibilitet.
Forskellige træningsmuligheder
Forskellige grebsmuligheder påvirker de anvendte muskler.
Modstand uden rulning eller friktion
Selvjusterende pedaler fra 0 til 82 cm – afhængigt af din pedalstyrke får du et større bevægelsesområde.
Pedaler for naturlig bevægelse
Fodstropper på pedalerne forhindrer glidning under træning. Komfortable, selvnivellerende, overdimensionerede og solide pedaler.
Peak Runner er designet til meget intensive træningspas, der udfordrer dig og samtidig gør træningen sjov
Med de patenterede pedaler, der tilpasser sig din intensitet, tilbyder denne Peak Runner dig en intens træningsoplevelse.
Det magnetiske modstandssystem holder i mange år og kører lydsvagt, og du kan vælge mellem 8 forskellige niveauer. Maskinen træner underkroppen, ryggen og maven.
1. En fantastisk træningsoplevelse
2. Tre maskiner i én: Stepmaskine | Climber | Runner.
3. Patenteret teknologi: Modstanden er med til at bestemme skridtlængden.
4. Maksimal ledbeskyttelse
5. Modstand uden hjul eller friktion
6. Pedalerne følger kroppens naturlige bevægelse
7. Forbindelse og skærm

| Højde | 156 cm |
| Bredde | 83 cm |
| Nettovægt | 60 kg |
| Længde | 165 cm |
| Sammenklappelig | Nej |
| Pedalafstand | 4 cm |
| Pedaloverflade | 48.6 x 21.7 cm |
| Pedalhøjde | 12.5 cm |
| Drivsystem | Dobbelt remtræk uden kæde |
| Patenteret teknologi | Skridtlængden bestemmer træningsintensiteten |
| Bevægelse | Magnetisk modstandssystem med svinghjul |
| Modstand | Selvbestemt modstand - atletens skridtlængde definerer intensiteten |
| Niveau | 8 modstandsniveauer |
| håndtag | Multifunktionelle grebsmuligheder |
| At bruge | Forbedrer mobilitet, fleksibilitet og smidighed |
| Pedaler | Fodstropper forhindrer glidning, selvnivellerende pedaler med overdimensioneret slidbane |
| Indgangshøjde | 12,5 cm |
| Pulsmåler | Inklusive |
| Fodstøtter | Afstand på 5,4 cm for naturlig stand |
| Transportruller | Inklusive |
| Brugsklasse | Studieudstyr eller professionelle atleter i hjemmegymmet |
| Anvendelsesområde | Fitnesscenter eller andre kommercielle faciliteter |
| Motor | 2-trins drivsystem med poly-V-rem |
| Maksimal hastighed | NA |
| Sammenfoldelig | Ingen |
| Løbeoverflade | 48 / 51 / 56 / 59 / 64 cm |
| Magnetisk forstærkning | Ingen |
| PEAK Runner, intensiv konditionstræning | 1x |
| garanti | 5 år |
| CE-overensstemmelse | Givet |
| Certificering | EN 20957 SA ∣ Mulig til brug i studier og erhvervsmæssigt |
| Basisramme-garanti | 5 år |
| Rohs-certificeret | Testet for elektrisk sikkerhed og frihed for forurenende stoffer |
| TÜV | EN957-1 og EN957-6 og certificeret |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail-besked med valg af tidspunkt |
| Monteringstid | Nem montage takket være de formonterede komponenter, anslået 20 min. med to personer |
| Nødvendigt værktøj | Inkluderet i leveringen |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.