Boka ett kostnadsfritt möte för personlig expertrådgivning.
Vår kundservice finns tillgänglig från måndag till fredag, kl. 08.00–16.00.











Tusker | Mobil förvaring av viktskivor

Produktegenskaper
För mer ordning i hemmagymmet
- Perfekt för förvaring av Bumper Plates – tack vare deras enhetliga diameter
- Kan även användas för andra viktskivor
- De sex facken separerar de olika viktparen och underlättar både fyllning och borttagning
- De två integrerade viktpinnarna kan lastas med ytterligare viktskivor
- De kan också utrustas med lås, så att de alltid finns till hands för att säkra viktskivorna på en skivstång
- Deras diameter är 48 mm
- Handtaget ligger bra och säkert i handen
- De tillhörande transporthjulen är högbelastbara och gör att du kan flytta förvaringen
- Speciellt i stora träningsutrymmen sparar du många steg och därmed också träningstid
- Mobilitet för viktskivorna
Artikel-ID
| SKU | 555-1264 |
| EAN | 4260754393667 |
Teknisk data

| Höjd | 73 cm |
| Bredd: | 48 cm |
| Längd | 117 cm |
| Nettovikt: | 23 kg |
| Diameter på pinnar: | 48 mm |
| Material: | Legerat stål 11 gauge |
| Metalltjocklek: | 3 mm |
| Antal rullar: | 2x |
| Belastningsgränser: | Upp till 900kg |
Riktlinjer & leveransinfo
| Tuskter Förvaringsvagn: | 1x |
| Leverans | Speditionsleverans på pall |
| Möte | E-postmeddelande med tidsval |
| Returpolicy | 100 dagar efter köp |
| Returhantering | Upphämtning av fraktbolag på önskat datum |
| Råd om träningsplan | 1-timmes onlinerådgivning ingår |
| Snabb felsökningsservice | 7-dagars hjälpservice på distans |
Recensioner
För mer ordning i hemmagymmet
- Perfekt för förvaring av Bumper Plates – tack vare deras enhetliga diameter
- Kan även användas för andra viktskivor
- De sex facken separerar de olika viktparen och underlättar både fyllning och borttagning
- De två integrerade viktpinnarna kan lastas med ytterligare viktskivor
- De kan också utrustas med lås, så att de alltid finns till hands för att säkra viktskivorna på en skivstång
- Deras diameter är 48 mm
- Handtaget ligger bra och säkert i handen
- De tillhörande transporthjulen är högbelastbara och gör att du kan flytta förvaringen
- Speciellt i stora träningsutrymmen sparar du många steg och därmed också träningstid
- Mobilitet för viktskivorna
Artikel-ID
| SKU | 555-1264 |
| EAN | 4260754393667 |

| Höjd | 73 cm |
| Bredd: | 48 cm |
| Längd | 117 cm |
| Nettovikt: | 23 kg |
| Diameter på pinnar: | 48 mm |
| Material: | Legerat stål 11 gauge |
| Metalltjocklek: | 3 mm |
| Antal rullar: | 2x |
| Belastningsgränser: | Upp till 900kg |
| Tuskter Förvaringsvagn: | 1x |
| Garanti | 5 år |
| Certifiering | EN 20957 H, Hem |
| Leverans | Speditionsleverans på pall |
| Möte | E-postmeddelande med tidsval |
| Returpolicy | 100 dagar efter köp |
| Returhantering | Upphämtning av fraktbolag på önskat datum |
| Råd om träningsplan | 1-timmes onlinerådgivning ingår |
| Snabb felsökningsservice | 7-dagars hjälpservice på distans |
Har du fortfarande frågor?
Till vilka Länder levererar ni era Produkter?
Vi levererar till följande länder: Belgien, Danmark, Tyskland, Frankrike, Italien, Liechtenstein, Luxemburg, Monaco, Nederländerna, Österrike, Polen, Sverige, Finland, Schweiz, Slovenien, Slovakien, Tjeckien, Kroatien, Ungern, Italien, Spanien.
Om ditt land inte finns med i listan, vänligen kontakta vårt supportteam.
Hur lång tid tar Leveransen?
Leveranstiderna kan variera beroende på produkt – exakt information hittar du alltid på respektive produktsida. Leverans inom Sverige sker vanligtvis inom 7–10 arbetsdagar.
Vad kostar frakten?
För internationella leveranser, vänligen kontrollera respektive månadspriser i sidfoten på sidan.
Är varan försäkrad?
Din betalning hos ATLETICA är försäkrad. Varje köp upp till 20 000 euro är försäkrat via Trusted Shops.
Var ligger er flaggskeppsbutik?
Adressen till vår flaggskeppsbutik är:
BRANDSTORE MAINZ
Große Langgasse
55116 Mainz
+4961314909105
Våra öppettider är måndag till lördag, kl. 10.00–19.00. Du får gärna kontakta vår kollega på plats för att boka en tid eller fråga om utrustningens tillgänglighet.
Visa alla vanliga frågor (FAQ)
Hittade du inget svar på din fråga? Här är hela FAQ








