Speciel gummiblanding giver lyd- og støddæmpning
Særligt velegnet til vægttab og støjsvaghed. Lavere og kontrolleret rebound, hvilket forlænger skivernes levetid og forebygger skader og kvæstelser.



























Speciel gummiblanding giver lyd- og støddæmpning
Særligt velegnet til vægttab og støjsvaghed. Lavere og kontrolleret rebound, hvilket forlænger skivernes levetid og forebygger skader og kvæstelser.
Perfekt til din vægtstang
Højtemperatur-stødfangerplader har en indvendig ring lavet af rustfrit stål med en diameter på 50,4 mm.
Farvede vægtoplysninger
Slidstærkt tryk i international farvekodestandard for hurtig vægtvalg.
Den særlige gummiblanding dæmper både lyd og stød, når skiverne rammer gulvet.
Fremstillet af genbrugt gummi for at give skiverne høj slidstyrke og lang holdbarhed.
Vægtmarkering efter IWF-standard
Varenummer
| SKU | 555-2125 | 555-2126 | 555-2130 | 555-2131 | 555-2132 |
| EAN | 4262446352228 | 4262446352235 | 4262446352273 | 4262446352280 | 4262446352297 |

| Højde | NA |
| Bredde | NA |
| Nettovægt | 5 / 10 / 15 / 20 / 25 kg |
| Længde | NA |
| Vægtpladestørrelse i kg | Tykkelse, diameter |
| 5 kg | 3,1 cm x 45cm |
| 10 kg | 5,1 cm x 45 cm |
| 15 kg | 6,5 cm x 45 cm |
| 20 kg | 8,0 cm x 45 cm |
| 25 kg | 9,5 cm x 45 cm |
| indre ring | 50,4 mm |
| Kernemateriale: | Genbrugt naturgummi |
| Lugt | næsten lugtfri |
| Vægttolerance | 3% |
| Shore A-hårdhed | 75 |
| dæmpning | høj |
| rebound | lav |
| REACH Kemisk Test | Fri for forurenende stoffer |
| UV-resistent | Ja |
| Velegnet til udendørs brug | Ja |
| Velegnet til dråber | Ja |
| Faldtests | 20.000 dråber |
| Faldtesthøjde | 50 cm højde |
| 50 cm højde | 20 mm gulvbeskyttelsesmåtte af gummigranulat (SBR) med betonbund |
| Testbetingelser | Mekanisk udholdenhedstest |
| dæmpning | høj |
| Højtemperatur kofangerplader | 1x par |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Speciel gummiblanding giver lyd- og støddæmpning
Særligt velegnet til vægttab og støjsvaghed. Lavere og kontrolleret rebound, hvilket forlænger skivernes levetid og forebygger skader og kvæstelser.
Perfekt til din vægtstang
Højtemperatur-stødfangerplader har en indvendig ring lavet af rustfrit stål med en diameter på 50,4 mm.
Farvede vægtoplysninger
Slidstærkt tryk i international farvekodestandard for hurtig vægtvalg.
Den særlige gummiblanding dæmper både lyd og stød, når skiverne rammer gulvet.
Fremstillet af genbrugt gummi for at give skiverne høj slidstyrke og lang holdbarhed.
Vægtmarkering efter IWF-standard
Varenummer
| SKU | 555-2125 | 555-2126 | 555-2130 | 555-2131 | 555-2132 |
| EAN | 4262446352228 | 4262446352235 | 4262446352273 | 4262446352280 | 4262446352297 |

| Højde | NA |
| Bredde | NA |
| Nettovægt | 5 / 10 / 15 / 20 / 25 kg |
| Længde | NA |
| Vægtpladestørrelse i kg | Tykkelse, diameter |
| 5 kg | 3,1 cm x 45cm |
| 10 kg | 5,1 cm x 45 cm |
| 15 kg | 6,5 cm x 45 cm |
| 20 kg | 8,0 cm x 45 cm |
| 25 kg | 9,5 cm x 45 cm |
| indre ring | 50,4 mm |
| Kernemateriale: | Genbrugt naturgummi |
| Lugt | næsten lugtfri |
| Vægttolerance | 3% |
| Shore A-hårdhed | 75 |
| dæmpning | høj |
| rebound | lav |
| REACH Kemisk Test | Fri for forurenende stoffer |
| UV-resistent | Ja |
| Velegnet til udendørs brug | Ja |
| Velegnet til dråber | Ja |
| Faldtests | 20.000 dråber |
| Faldtesthøjde | 50 cm højde |
| 50 cm højde | 20 mm gulvbeskyttelsesmåtte af gummigranulat (SBR) med betonbund |
| Testbetingelser | Mekanisk udholdenhedstest |
| dæmpning | høj |
| Højtemperatur kofangerplader | 1x par |
| Garanti mod deformation og brud | ATLETICA Livstidsgaranti |
| garanti | 5 år |
| Tilladelse | EN 20957 S, mulig brug i studiet og kommerciel brug |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.