Gummi er stort set lugtfri
Gummi har et indhold af genbrugsgummi på 80% og et indhold af naturgummi på 20%.











Gummi er stort set lugtfri
Gummi har et indhold af genbrugsgummi på 80% og et indhold af naturgummi på 20%.
Glat overflade
Takket være den ekstra overfladeforsegling har vores kofangerplader en glat overflade.
Maksimal vægttolerance på 3%
Alle vægtniveauer har en diameter på 45 cm - opbevaring er forenklet.
Naturgummi er så godt som lugtfrit
Glat overfladestruktur takket være ekstra overfladeforsegling
Vægttolerancen er altid maksimalt tre procent
Varenummer
| SKU | BMPR_ |

| Højde | NA |
| Bredde | NA |
| Nettovægt | 5 / 10 / 15 / 20 / 25 kg |
| Længde | N.A. |
| Kernemateriale: | Støbejern klasse 30 |
| Overflade: | gummi |
| Lugtneutralitet: | næsten lugtfri |
| Huldiameter | 50 mm standard vægtstang |
| Farve | Sort |
| logo | hvide bogstaver |
| Vægttolerance | 3% |
| Shore A-hårdhed | 90 |
| dæmpning | lille mængde |
| Hoppeadfærd | høj |
| REACH kemisk test | Fri for forurening |
| UV-bestandig: | Ja |
| Faldtests | 20.000 dråber |
| Faldtesthøjde | 50 cm højde |
| Test af undervognen | 20 mm gulvbeskyttelsesmåtte af gummigranulat (SBR) med betonbund |
| Testbetingelser | Mekanisk udholdenhedstest |
| Dimensioner | se tabel |
| Vægtpladestørrelse i kg | Tykkelse, diameter |
| 5 kg | 2,8 cm x 45 cm |
| 10 kg | 4,8 cm x 45 cm |
| 15 kg | 6,6 cm x 45 cm |
| 20 kg | 7,5 cm x 45 cm |
| 25 kg | 8,7 cm x 45 cm |
| ring | 50,7 mm |
| Velegnet til udendørs brug | Ja |
| Velegnet til dråber | Ja |
| Kofangerplader | 2x |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Gummi er stort set lugtfri
Gummi har et indhold af genbrugsgummi på 80% og et indhold af naturgummi på 20%.
Glat overflade
Takket være den ekstra overfladeforsegling har vores kofangerplader en glat overflade.
Maksimal vægttolerance på 3%
Alle vægtniveauer har en diameter på 45 cm - opbevaring er forenklet.
Naturgummi er så godt som lugtfrit
Glat overfladestruktur takket være ekstra overfladeforsegling
Vægttolerancen er altid maksimalt tre procent
Varenummer
| SKU | BMPR_ |

| Højde | NA |
| Bredde | NA |
| Nettovægt | 5 / 10 / 15 / 20 / 25 kg |
| Længde | N.A. |
| Kernemateriale: | Støbejern klasse 30 |
| Overflade: | gummi |
| Lugtneutralitet: | næsten lugtfri |
| Huldiameter | 50 mm standard vægtstang |
| Farve | Sort |
| logo | hvide bogstaver |
| Vægttolerance | 3% |
| Shore A-hårdhed | 90 |
| dæmpning | lille mængde |
| Hoppeadfærd | høj |
| REACH kemisk test | Fri for forurening |
| UV-bestandig: | Ja |
| Faldtests | 20.000 dråber |
| Faldtesthøjde | 50 cm højde |
| Test af undervognen | 20 mm gulvbeskyttelsesmåtte af gummigranulat (SBR) med betonbund |
| Testbetingelser | Mekanisk udholdenhedstest |
| Dimensioner | se tabel |
| Vægtpladestørrelse i kg | Tykkelse, diameter |
| 5 kg | 2,8 cm x 45 cm |
| 10 kg | 4,8 cm x 45 cm |
| 15 kg | 6,6 cm x 45 cm |
| 20 kg | 7,5 cm x 45 cm |
| 25 kg | 8,7 cm x 45 cm |
| ring | 50,7 mm |
| Velegnet til udendørs brug | Ja |
| Velegnet til dråber | Ja |
| Kofangerplader | 2x |
| Levering | Fragt levering på palle |
| Tidsbestilling | E-mail meddelelse med datovalg |
| Returpolitik | 100 dage efter køb |
| Returneringshåndtering | Afhentning ved speditør med ønsket dato |
| Rådgivning om træningsprogrammer og udstyr | 1 time online konsultation inkluderet |
| Hurtig fejlsøgningsservice | 7-dages fjernhjælp |
Bestil en tid til en gratis, personlig ekspertkonsultation.
Vores kundeservice er tilgængelig mandag til fredag fra 8:00 til 16:00.