Sensationell träningskänsla
På Peak Runner framträder rörelsemönster som du annars inte blir medveten om på något annat konditionsredskap.














Sensationell träningskänsla
På Peak Runner framträder rörelsemönster som du annars inte blir medveten om på något annat konditionsredskap.
Tre maskiner i en: Stepper, Climber & Runner
Rörelseomfånget bestämmer din träning.
Maximalt skonsam för lederna
Förbättrar din rörlighet, smidighet och flexibilitet.
Olika träningsmöjligheter
Olika greppmöjligheter påverkar vilken muskulatur som aktiveras.
Motstånd utan rullar eller friktion
Självjusterande pedaler från 0 till 82 cm – beroende på stegstyrka får du en större rörelseomfång.
Pedaler för en naturlig rörelse
Fotremmar på pedalerna förhindrar att du halkar ur under träningen. Bekväma, självutjämnande, extra stora och solida pedaler.
Peak Runner för mycket intensiva Träningspass som utmanar dig och samtidigt gör Träningen rolig.
Med sina patenterade pedaler som anpassar sig efter din intensitet ger denna Peak Runner dig en intensiv träningsupplevelse.
Ett magnetiskt motståndssystem som är hållbart och tyst kan användas på 8 olika nivåer. Denna maskin tränar din underkropp, rygg och magmuskler.
1. Fantastisk träningskänsla
2. Tre maskiner i en: Stepper | Climber | Löpband
3. Patenterad teknologi: Steglängden bestäms av ditt motstånd
4. Maximalt ledvänlig
5. Motstånd utan rullar eller friktion
6. Pedaler för naturlig rörelse
7. Anslutningsmöjligheter och display

| Höjd | 156 cm |
| Bredd | 83 cm |
| Nettovikt | 60 kg |
| Längd | 165 cm |
| Hopfällbart | Nej |
| Pedalavstånd | 4 cm |
| Pedalyta | 48.6 x 21.7 cm |
| Pedalhöjd | 12.5 cm |
| Drivsystem | Dubbel remdrift utan kedja |
| Patenterad teknik | Steglängd bestämmer träningsintensiteten |
| Rörelse | Magnetiskt motståndssystem med svänghjul |
| Motstånd | Självreglerat motstånd - Steglängden från idrottaren styr intensiteten |
| Nivåer | 8 motståndsnivåer |
| Handtag | Multifunktionella greppmöjligheter |
| Fördelar | Förbättrar rörlighet, mobilitet och flexibilitet |
| Pedaler | Fotremmar förhindrar glid, självutjämnande pedaler med extra stor Fotyta |
| Ingångshöjd | 12,5 cm |
| Pulsmätare | Ingår |
| Fotstöd | Avstånd på 5,4 cm för naturlig hållning |
| Transporthjul | Ingår |
| Användningsklass | Gymutrustning eller för avancerade idrottare i hemmagym |
| Användningsområde | Gym eller andra kommersiella anläggningar |
| Motor | 2-stegs drivsystem med Poly-V-rem |
| Maximal hastighet | NA |
| Höjbar | Nej |
| Löpyta | 48 / 51 / 56 / 59 / 64 cm |
| Magnetisk förstärkning | Nej |
| PEAK Runner, Intensivt Cardioträning | 1× |
| Garanti för grundram | 5 år |
| RoHS-certifikat | Testad för elsäkerhet samt fri från skadliga ämnen |
| TÜV | EN957-1 samt EN957-6 och certifierad |
| Leverans | Speditörsleverans på Pall |
| Möte | E-postavisering med tidsval |
| Monteringstid | Enkel montering tack vare de förmonterade komponenterna, beräknad tid 20 min med två personer |
| Verktyg som krävs | Ingår i leveransen |
| Returpolicy | 100 Dagar efter Köp |
| Returhantering | Hämtning av Spedition med önskat Datum |
| Råd om träningsplan | 1 timmes Online-Rådgivning ingår |
| Snabb felsökningsservice | 7-Dagars Fjärrhjälpservice |
Sensationell träningskänsla
På Peak Runner framträder rörelsemönster som du annars inte blir medveten om på något annat konditionsredskap.
Tre maskiner i en: Stepper, Climber & Runner
Rörelseomfånget bestämmer din träning.
Maximalt skonsam för lederna
Förbättrar din rörlighet, smidighet och flexibilitet.
Olika träningsmöjligheter
Olika greppmöjligheter påverkar vilken muskulatur som aktiveras.
Motstånd utan rullar eller friktion
Självjusterande pedaler från 0 till 82 cm – beroende på stegstyrka får du en större rörelseomfång.
Pedaler för en naturlig rörelse
Fotremmar på pedalerna förhindrar att du halkar ur under träningen. Bekväma, självutjämnande, extra stora och solida pedaler.
Peak Runner för mycket intensiva Träningspass som utmanar dig och samtidigt gör Träningen rolig.
Med sina patenterade pedaler som anpassar sig efter din intensitet ger denna Peak Runner dig en intensiv träningsupplevelse.
Ett magnetiskt motståndssystem som är hållbart och tyst kan användas på 8 olika nivåer. Denna maskin tränar din underkropp, rygg och magmuskler.
1. Fantastisk träningskänsla
2. Tre maskiner i en: Stepper | Climber | Löpband
3. Patenterad teknologi: Steglängden bestäms av ditt motstånd
4. Maximalt ledvänlig
5. Motstånd utan rullar eller friktion
6. Pedaler för naturlig rörelse
7. Anslutningsmöjligheter och display

| Höjd | 156 cm |
| Bredd | 83 cm |
| Nettovikt | 60 kg |
| Längd | 165 cm |
| Hopfällbart | Nej |
| Pedalavstånd | 4 cm |
| Pedalyta | 48.6 x 21.7 cm |
| Pedalhöjd | 12.5 cm |
| Drivsystem | Dubbel remdrift utan kedja |
| Patenterad teknik | Steglängd bestämmer träningsintensiteten |
| Rörelse | Magnetiskt motståndssystem med svänghjul |
| Motstånd | Självreglerat motstånd - Steglängden från idrottaren styr intensiteten |
| Nivåer | 8 motståndsnivåer |
| Handtag | Multifunktionella greppmöjligheter |
| Fördelar | Förbättrar rörlighet, mobilitet och flexibilitet |
| Pedaler | Fotremmar förhindrar glid, självutjämnande pedaler med extra stor Fotyta |
| Ingångshöjd | 12,5 cm |
| Pulsmätare | Ingår |
| Fotstöd | Avstånd på 5,4 cm för naturlig hållning |
| Transporthjul | Ingår |
| Användningsklass | Gymutrustning eller för avancerade idrottare i hemmagym |
| Användningsområde | Gym eller andra kommersiella anläggningar |
| Motor | 2-stegs drivsystem med Poly-V-rem |
| Maximal hastighet | NA |
| Höjbar | Nej |
| Löpyta | 48 / 51 / 56 / 59 / 64 cm |
| Magnetisk förstärkning | Nej |
| PEAK Runner, Intensivt Cardioträning | 1× |
| Garanti | 5 Är |
| CE-efterlevnad | Angiven |
| Certifiering | EN 20957 SA ∣ Lämplig för gym och kommersiell användning |
| Garanti för grundram | 5 år |
| RoHS-certifikat | Testad för elsäkerhet samt fri från skadliga ämnen |
| TÜV | EN957-1 samt EN957-6 och certifierad |
| Leverans | Speditörsleverans på Pall |
| Möte | E-postavisering med tidsval |
| Monteringstid | Enkel montering tack vare de förmonterade komponenterna, beräknad tid 20 min med två personer |
| Verktyg som krävs | Ingår i leveransen |
| Returpolicy | 100 Dagar efter Köp |
| Returhantering | Hämtning av Spedition med önskat Datum |
| Råd om träningsplan | 1 timmes Online-Rådgivning ingår |
| Snabb felsökningsservice | 7-Dagars Fjärrhjälpservice |
Boka ett kostnadsfritt möte för personlig expertrådgivning.
Vår kundservice finns tillgänglig från måndag till fredag, kl. 08.00–16.00.